::::: I když pro svět budeš nikdo, jednou přijde ten, pro kterého budeš svět. :::::

About Bullet In A Bible

12. srpna 2006 v 20:27 |  Green Day
Tak je to konečně tady. Dlouho očekávané DVD Bullet In A Bible se záznamem koncertu skupiny Green Day z 19.6.2005 z Anglického Milton Keynes se včera začalo officiálně prodávat. Celé balení obsahuje zhruba dvouhodinové video na DVD a (něco málo přes hodinu dlouhý) audio záznam. Tracklist je u obou médií stejný.

DVD příjemně překvapí už při první spuštění. Menu naběhne celkem svižně po kraťoulinké ukázce. Nenaleznete zde žádné reklamy a ani autorská upozornění, což by se dalo považovat celkem za raritu.
Menu je uděláno velice jednoduše, ale zde to jen potvrzuje fakt, že "méně je někdy více". V menu ale narazíte na první nepříjemnost. Nenaleznete zde české titulky. U písní to nevadí, ale méně zkušení angličtináři budou mít asi problémy u rozhovorů (nápomocny by tak mohli být alespoň anglické titulky).
No a jsme u vlastního koncertu. Záznam začíná leteckým pohledem na zaplněný Milton Keynes Bowl. Musím říct, že z toho pohledu na mačkajících se 65 tisíc fanoušků běhá mráz po zádech (a co teprve v průběhu koncertu když všichni společně s GD skáčou).
O koncertu po hudební stránce se asi nemá cenu bavit. Billie s Mikem řáďej na pódiu, neustále běhají sem a tam a Tré se šklebí za bubny. Po každé písničce následují krátké ukázky a rozhovory z koncertního života Green Day. Je to celkem dobře poskládaný, na první shlédnutí je to i vítané. Na druhou stranu bych ale uvítal i možnost přehrát si pouze koncert. A to je druhá chybka, na kterou jsem narazil. Když jsem se díval na koncert podruhé, musel jsem rozhovory "přetáčet".
Režie se ujal nikdo jiný, než režisér posledních videoklipů Samuel Bayer. Celý koncert je velice dobře sestříhán a Samuel dost často využívá černobílého obrazu, což přináší na záznam zajímavý úhel pohledu, ale zejména z kraje koncertu mi přišlo, že používá častěji obraz černobílý, než barevný a tím potlačuje světelné efekty koncertu.
Shlédnutí DVD určitě stojí za to a všem ho doporučuji. A vzhledem k tomu, za jakou cenu se v obchodech prodává by mělo být dostupné většině fanoušků.
Můj původní záměr umístit na web alespoň ukázky ztroskotalo na autorských právech. Firma Reprise Records nepovolila kopii části DVD s tím, že existuje spousta ukázek z konertu na různých webech, např. na oficiálních stránkách mtv (na nich je ukázka asi 6 písní).
(DVD+CD)
Délka záznamu: (DVD/CD): 116min. /65 min.
Režie: Samuel Bayer
Video: PAL (16:9)
Zvuk: stereo, 6.1 Dolby Digital
Titulky: anglické, německé, francouzské, holandské, italské,španělské, portugalské
Bonus: Photo Gallery
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.